Haberler

Yanıkağıl’a Neden Yatırım Yapmalıyım?

Yanıkağıl’a Neden Yatırım Yapmalıyım? 

Trakya da yatırım yapılacak yerler? Tekirdağ da prim yapacak yerler? Trakya da nereden arsa alınır ? Yanıkağıl’a yatırım yapılır mı? Yanıkağıl’a Neden Yatırım Yapmalıyım? Yanıkağıl dan tarla alınır mı? Kapaklı İlçesi Yanıkağıl Mahallesi Yatırım İçin Neden Bu Kadar Popüler? Yanıkağıl Satılık arsa fiyatları nereye gidiyor ? Yanıkağılda Satılık Arsaların Ne Gibi Avantajları Vardır? Bu ve buna benzer aklınızda birçok soru işareti var ve her defasında sorulan Yanıkağıla neden yatırım yapmalıyım? Sorusuna yanıt niteliğindeki bu makaleyi sizler için paylaşıyoruz. Umarız faydalı olur.

Yanıkağıla Neden Yatırım Yapmalıyım?

Kapaklı İlçesi Yanıkağıl Mahallesi Yatırım İçin Neden Bu Kadar Popüler? 

Türkiye istatistik Enstitüsü TÜİK’in “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi” araştırmasına göre Türkiyenin nüfus artışı açısından en çok göç alan ili Tekirdağ İlidir. Yıllık nüfus artış hız sıralamasında Kapaklı İlçesi Tekirdağ’da nüfusu en hızlı artan ilçeler arasında 1’inci sırada yer alıyor. Bu verilere göre Kırklareli 14.sırada, Edirne 36.sırada yer almaktadır.

Kapaklı İlçesi Çerkezköy ile birlikte yaklaşık olarak 300.000’in üstünde nüfusa sahiptir. Kurulması planlanan yeni Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte nüfusun 500.000’i aşacağı tahmin edilmektedir.

Yanıkağıl Mahallesi, Kapaklı ilçesinin en yoğun alım satım hacmine sahip toprak ticareti bölgesidir. Trakyada geçtiğimiz son 20 sene içinde öncelikli yatırım bölgesi Çorlu ve köyleri iken son 10 sene içinde toprak ticareti Çerkezköye kaymış ve son 5 senelik verilere bakıldığında tamamen Kapaklı İlçesi tüm mahalle ve köyleri ile en yoğun tapu alım satımın yapıldığı bölge haline gelmiştir.

Yanıkağıl Rüzgar Enerji Santrali Projesi ve Hızlı Tren Projesi Acele Kamulaştırma Kararları

Yanıkağıl Mahallesi mevcut organize sanayi bölgesine komşu olup, yeni yapılması planlanan Kapaklı Organize Sanayi bölgesinin merkezindedir. İstanbul’daki İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin alan darlığından dolayı yeni OSB’nin ikitelliye en yakın bölgelerden biri olan Kapaklı tarafına kurulması planlama çalışmaları sürdürülmektedir. Yanıkağıla kurulması düşünülen Enerji Santrali Projesi kapsamında acele kamulaştırma kararı çıkarılmıştır.

Yanıkağıl Mahallesi, Karaağaç lojistik merkezine komşudur.

Yanıkağıl Mahallesi, İstanbuldan istikametle gelecek olan hızlı tren projesinin güzergahında yer almaktadır. Bu kapsamda Yanıkağıl Mahallesinde Hızlı Tren Hattı Acele Kamulaştırma çalışmaları resmi süreci başlamış olup resmi gazetede yayınlanmıştır. 01/2019 tarihinde kamulaştırma toplantıları Yanıkağıl Mahallesi Muhtarlık binasında yapılmış olup devlet tarafından kamulaştırma imzaları alınmış ve resmi süreç başlatılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çed raporları onaylanarak ilk adımları atılmış olan Hızlı Tren Projesi ile İstanbul – Kapaklı arası ulaşım süresi 30 dakikaya düşürülmüş olacaktır.
Yanıkağıl dörtyoldaki büyük Yanıkağıl Merasına büyük hastane projesi planlanmaktadır.

Yetkililer Kapaklının Yanıkağıl ve Bahçeağıl mahallelerinde imar planlaması ve sanayi parseli düzenlemesi yapıldığını ve mera alanları ile birlikte belli bir bölüm tarım alanlarının sanayi arsalarına çevrileceğini bildirerek İkitelli Organize Sanayi bölgesinin Yanıkağıl ile birlikte Bahçeağıl bölgesine taşınacağının sinyallerini verdiler.

Bu gelişmeler ile birlikte kapaklının nüfusunun yakın zamanda iki katına çıkacağı öngörülmüştür.
İkitelli Organize Sanayi bölgesinde toplam 27.301 adet işyeri bulunmakta olup fiili olarak 200.000 kişilik istihdam mevcuttur. Günlük yolcu hareketi 227.600 kişidir. Günlük eşya hareketi 50bin tondur.

Bölgede bulunan Çerkezköy OSB, Karağaç OSB, Veliköy OSB, Velimeşe OSB ve Yalıboyu OSB ‘de faaliyet gösteren fabrikaların artışı ile birlikte göçün son yıllarda hızlanarak büyüdüğü görülmektedir.

Çerkezköy Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Kale kilit 120.000m2 kapalı alan büyüklüğündeki fabrikasını tamamlayarak yeni binasına taşınmış, çalışmaya başlamıştır.

Arçelik-Beko TV fabrikası 3.000 kişi ve yan kuruluşları ile faaliyetine başlamıştır.

Tekirdağ ili Kapaklı ve Çerkezköy ilçeleri ülke genelindeki işsizlik oranının çok altında işsizlik oranına sahiptir.

Süreç içinde il olma hedefi barındırdan Kapaklı, Çerkezköy ilçeleri hali hazırda dahi birçok ilimizden daha büyük nüfusa sahiptirler.

Trakya kalkınma ajansı için Doç. Dr. Rengin Ak’ın yaptığı araştırma sonuçlarına göre Tekirdağa göç edenlerin çoğunluğunun göç etmiş olmaktan memnun olduklarını gösteriyor. Bölgeye dışarıdan gelenler özellikle sağlık ve eğitim gibi konularda geldikleri bölgelere göre daha gelişkin olanaklara kavuşmuş durumdadır.

Trakya kalkınma ajansı göç komisyonuna göre göçün kalitesinin artırılması için bölgenin muhtelif yerlerine araştırma merkezleri kurulması gerektiği, üniversite sayısının artırılması gerektiği, sağlık turizminin geliştirilmesi gerekmektedir.

Limon Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı olarak yatırımlarınızı yönetiyoruz. Vizyonumuz gayrimenkul yönetimi ve danışmanlığında müşteri memnuniyeti odaklı, etkin, verimli, saydam ve profesyonelce hizmet vermektir. Doğru Yatırım, Güvenli Gelecek! Profesyonel kadromuz ile yapımı planlanan ve devam eden projeleri yakından takip ederek, hangi bölgenin önümüzdeki süreçte daha fazla değerleneceğini belirliyor ve siz değerli müşterilerimizin, bu bölgelerde yatırım yaparak yüksek kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Doğru yatırım için ise söylenenlerin aksine en doğru zaman 2019 senesi. Arazi yatırımı için bulunmaz fırsatlar veren Kapaklı bölgesinde yatırım yapmak için geç kalıp üzülmeyin ve yatırım fırsatlarını sakın kaçırmayın. Gelecek günlerde değerini katlayacak doğru yatırımlar için hemen bizi arayın.

WhatsApp WhatsApp İletişim